Cięcie laserowe

Firma Hempel Metals oferuje usługę cięcia metali z wykorzystaniem nowatorskiego urządzenia LASER TRUMPF 4050 o mocy 5kW, dzięki któremu elementy wycinane są niezwykle precyzyjnie. Cięcie laserem wykonywane jest przez wykwalifikowanych pracowników, co gwarantuje jakość wykonywanych usług. W ofercie znajduje się m.in. wycinanie blachy, stali nierdzewnej, stopów niklu oraz stopów tytanu. Cięcie laserem może odbywać się poprzez odparowanie, zimne cięcia, wypalenie, topienie i wydmuchiwanie, wytworzenie pęknięć termicznych, zarysowywanie. Każda z tych metod przynosi doskonałe, bardzo precyzyjne efekty. Podczas wycinania konieczne jest stosowanie gazów. Najczęściej w laserowym cięciu blach wykorzystuje się azot, argon, tlen lub sprężone powietrze.
Zamów usługi cięcia laserowego

Jak przebiega cięcie metali?

Przebieg procesu cięcia metali laserem zależy od wielu czynników, m.in.:

• od wymaganej precyzji cięcia,

• od rodzaju metalu,

• od powierzchni ciętego materiału.

Laserowe wycinanie w metalu jest wyjątkowo precyzyjne i tanie w porównaniu do innych metod obróbki metalu. Laser do cięcia metalu charakteryzuje się również tym, że po jego użyciu metal zachowuje gładkie krawędzie, co w przypadku innych technologii jest bardzo trudne do osiągniecia.

Jaki laser wykorzystywany jest do cięcia metalu?

Hempel Metals dysponuje nowoczesnym laserem TRUMPF 4050, gwarantującym wyjątkowo dokładne i gładkie cięcia, dzięki czemu nawet najdrobniejsze metalowe elementy mogą zostać wycięte z blachy w perfekcyjny sposób. Jego potężna moc jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym projektom, urządzenie pracuje przy tym bardzo szybko. Każdy element cięty laserowo w firmie Hempel Metals wykonywany jest według normy PN-EN ISO 9013:2008. Daje to pewność, że otrzymasz produkt całkowicie zgodny z zamówieniem.

Ile kosztuje wycinanie laserem w firmie Hempel Metals?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi – cena zależy od bardzo wielu czynników. Proste wycięcie elementów z cienkiej stalowej blachy będzie na pewno tańsze niż wycinanie z grubszego metalu. Aby poznać koszt usługi, należy skontaktować się bezpośrednio z firmą.